COVID-19 aktuálne

Princess Cruises

Mnohí sme sledovali vývoj situácie na lodi Diamond Princess v japonskom prístave Yokohama, keď okolo 3700 pasažierov a členov posádky ostalo na lodi v dvojtýždňovej karanténe. Takmer všetkých testovali na koronavirus, približne 700 malo pozitívnym výsledok, pričom polovica z nich nemala žiadne príznaky. 6 ľudí na následky koronavírusu zomrelo.

V čase vyloďovania posledných pasažierov a personálu z lode sa u nás ma Slovensku objavil prvý prípad COVID-19. Cestovanie, ktoré máme tak radi, poznávanie nových miest a kultúr a ľahká dostupnosť cestovateľských produktov, služieb a destinácií nám paradoxne teraz uškodila a dopomohla k rýchlemu šíreniu vírusu.

Niet divu, že cestovný ruch sa prakticky zo dňa na deň úplne zastavil. Drastické obmedzenie leteckých spojení, uzatváranie hraníc pre cudzincov, rušenie masových podujatí a zatváranie prevádzok nás zastihlo plnou silou. Jediné, čo si teraz prajeme, je ostať zdravý a čo najviac spomaliť šírenie nákazy. 

Kvôli svojej ochrane a ochrane ostatných spoluobčanov je kľúčové ani “nevystrčiť päty z domu“, pokiaľ to nie je úplne nevyhnutné. Cestovateľské plány musíme zrušiť alebo odložiť na neskôr. Lodné spoločnosti sa pridali a prijali ťažké rozhodnutie úplne pozastaviť plavby na niekoľko týždňov až mesiacov. V prípade, že ste si zarezervovali plavbu, ktorá sa mala uskutočniť v tomto čase, lodné spoločnosti vychádzajú klientom v ústrety a buď refundujú výdaje alebo podporujú klientov v rozhodnutí preložiť si termín plavby. Motiváciou by mali byť tiež extra benefity ako palubný kredit a/alebo výrazné zľavy na ďalšie platby.

Ak máte už plavbu rezervovanú a nemáte dosť informácií, ako postupovať pri žiadosti o refundáciu alebo preloženie termínu, prípadne by ste sa chceli informovať o ďalšom vývoji ohľadne plavieb jednotlivých lodných spoločností – či už riečnych alebo oceánskych, kľudne nám dajte vedieť a ak budeme vedieť, poradíme, ak nie, tak vyzistíme čím skôr.

Ďakujeme, že ste priaznivcami okružných plavieb a veríme, že onedlho sa budeme môcť znova tešiť na pohodlné a výnimočné cestovanie výletnými loďami.

Telefonický kontakt : 0902319019 , mail: dana@ahoyfamilytravel.sk alebo vyplňte prosím formulár: