Prečo ísť na plavbu

Poznáte tie články typu “7 spôsobov ako…” či “10 dôvodov prečo…” prípadne “12 zaručených tipov na …”, ktoré majú vás, čitateľov, v konečnom dôsledku nalákať na kúpu nejakého produktu, či služby.  Nie som fanúšikom takýchto postupov a preto hneď na začiatku zdôrazním, že hoci budem veľmi rada, ak si vašu plavbu kúpite u nás, hlavným cieľom článkov na tomto webe je predovšetkým priblížiť vám úžasnú atmosféru plavieb na výletných lodiach, život na palube, pobyt v prístavoch a ponúknuť pár užitočných informácií, ktoré vám pri plánovaní dovolenky na lodi môžu prísť vhod.

Pre tých, ktorí si už plavbu vyskúšali a patria k 96%-ám spokojných zákazníkov, ktorí by ďalšiu dovolenku znova radi absolvovali na mori, sa budeme takisto snažiť priniesť nové a užitočné informácie o ďalších zaujímavých itinerároch, tématických plavbách, nových lodiach, termínoch a cenách. Je náročné zorientovať sa v tisícoch plavieb, prístavov, v stovkách lodí s rôznym vybavením, kapacitou, možnosťami trávenia voľného času a pod. Radi by sme vám preto ušetrili čas a uľahčili plánovanie vašej ďalšej plavby tak, aby ste si ju čo najlepšie užili a skrátili plánovanie na minimum. V každom prípade, ďakujeme, že ste zakotvili na našom webe, vitajte!

Dôvodov, prečo sa rozhodne oplatí vyskúšať si plavbu výletnou loďou, je veľa a hlavne, každý máme kopec svojich dôvodov v rozličnom poradí priorít. Najčastejšie sa však spomínajú nasledovné:

 

1. Dovolenka bez starostí – znie ako klišé, no skutočnosť taká naozaj je. Na lodi je postarané skutočne o všetko – kvalitné ubytovanie, špičkové služby, vynikajúce jedlo, zábava, športové aktivity, celodenný program – stačí si len užívať komfort lode a nechať sa viezť do ďalšej zaujímavej destinácie bez starostí s prepravou, transfermi, batožinou a pod. Žiadne opakované balenie a vybaľovanie, žiadne cestovné lístky, čakanie na stanici, letisku a pod. – akonáhle nastúpite na loď, veziete sa do obľúbených prístavov bez stresu a námahy a využívate všetko pohodlie a vybavenie vášho plavidla.

 

Pôžitok – o tom predsa dovolenka je – doslova dovoliť si viac ako sme bežne zvyknutí – dosýta si oddýchnuť, načerpať energiu (kde inde, ako na šírom mori, kde je slnko, more, vzduch, dobrá partia a často žiadny signál J), vychutnať si výborné jedlo a pitie, vidieť nové miesta, dobre si zašportovať alebo dopriať si cez deň masáž, večer predstavenie v lodnom divadle,…a množstvo iných vecí, pri ktorých nám je príjemne a ktoré nás skvele naladia na dlhý čas.

2. Dovolenka pre každého – ďalšie klišé, ktoré ale plne zodpovedá skutočnosti. Výhoda dovolenky na lodi je v tom, že ponúka množstvo rôznorodých aktivít na trávenie času. Dovolenka na lodi môže byť 

* maximálne relaxačná či poznávacia pre starších cestovateľov, 

* dobrodružná pre objaviteľov a dovolenkárov, ktorí majú radi adrenalínové aktivity, 

* romantická pre páry (dokonca aj s možnosťou sobáša, svadobnej cesty či obnovenia manželského sľubu na lodi J),

* pohodová pre rodiny s menšími I väčšími deťmi. Je to typ dovolenky ideálny aj pri väčšom vekovom rozdiele detí alebo v prípade, že by ste radi zobrali na loď aj starých rodičov – každý člen rodiny môže totiž deň na lodi prežiť samostatne podľa svojich záujmov a nálady alebo spoločne pri spoločnom stolovaní, zábave alebo iných aktivitách. Každý si nájde to svoje.  

3. Cenovo výhodná dovolenka – toto je dôvod, ktorý nie je na prvý pohľad viditeľný či hmatateľný, avšak pravda je, že dovolenky na lodi sú často lacnejšie ako dovolenky na súši. Ak si porovnáte cenu za plavbu, v ktorej máte zahrnuté ubytovanie (najčastejšie porovnateľné so 4 hviezdičkovým hotelom a viac), celodennú (aj nočnú J) stravu, divadelné a hudobné predstavenia, zábavný program, fitness centrum a iné športové aktivity, bazény, vírivky, akvaparky, detské kluby a pod., s cenou za dovolenku na súši (v ktorej je preprava do rôznych zaujímavých prístavov a miest, ktorú by ste museli zaplatiť za všetky transfery po súši, ubytovanie v jednotlivých hoteloch, stravu v reštauráciách, k tomu zábava, vstupy na atrakcie a pod.), tak by vám určite vyšlo, že dovolenka na lodi je skutočne vynikajúci pomer hodnota/cena.

Ak s nami zdieľate názor a máte ďalšie dôvody, prečo sa nadchnúť pre dovolenku na lodi a vyskúšať si ju, dajte nám vedieť do komentárov. Naopak – ak máte náhodou negatívnu skúsenosť s dovolenkou na lodi, určite nám dajte vedieť aj takú. Ďakujeme.